ISSN 1312-0379

Коя CMS?

Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nintendo

Местожителство: Managua, Nicaragua

МнениеПуснато на: Чет Апр 13, 2006 11:43    Заглавие: Коя CMS? Отговорете с цитат

Здравейте абе, налага ми се да направя един сайт с CMS, доста поразгледах и се убедих че която и да избера ще ми отнеме огромни услия да я овладея до нивото което ми е необходимо. Става въпрос за средно голям корпоративен сайт (предполагам това има значение).

Та за момента съм се спрял на Typo 3, ама все пак не искам да избързвам и ако някой е по запознат, моля да ме посъветва за това коя е добра и си заслужава човек да я разцъка. Smile

Благодаря ви предварително Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
rovas

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 19, 2006 8:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Здрасти nintendo,
От скромния си опит да споделя... Наистина каквото и да избереш то няма да задоволи нуждите ти на 100%. Винаги ще се наложи да кустомизираш нещо. Според мен, изборът се състои в това да прецениш кои са основните функции, които му трябват на клиента и какви евентуално ще му потрябват в бъдеще и да видиш коя от системите ги покрива най-много.
Сега за Mambo/Joomla - двете ще вървят по собствен път и ще ги има, така поне твърдят създателите им. В момента използвам Mambo за личния ми сайт както и съм правил един комерсиален. Предимства:
- лесен за изучаване, веднъж като разгледаш кода на няколко модула или компонента, лесно започваш да пишеш свои
- има много добър съпорт
- страхотно много модули са написани
За мен недостатък е това че много от тези модули и компоненти не генерират добър HTML т.е. означава преправяне. Ако се впуснеш в прекалена кустомизация (като мен), след това имаш големи грижи с ъпгрейд към следваща версия.
Други ЦМС, които ти препоръчвам да разгледаш са: Drupal, Xoops и MODx. Това последното го заглеждам напоследък, защото е доста опростено. Дава ти само основни неща и е повече Framework, с който можеш да градиш.
Ти сигурно доста си чел, но все пак 2 линка:
www.opensourcecms.com
и
www.cmsmatrix.org
На това първото място има рейтинг, а на второто можеш да сравняваш техническите характеристики.
cheers
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
nintendo

Местожителство: Managua, Nicaragua

МнениеПуснато на: Пет Апр 21, 2006 11:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Мда мерси много хора наистина много ми помогнахте Very Happy като се позамислих и порових още реших да избера MODx понеже веднага му схванах идеята и наистина позволява да го разшияваш и допълваш свободно ... мн ме накефи.

Още веднаш благодарско. Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
rovas

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Апр 22, 2006 13:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Smile Хе-хе супер! Ще споделиш впечатления като завършиш проекта, нали...
Весели празници на всички!
cheers
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети