ISSN 1312-0379

Post ПРОЦЕС

Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rovas

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юни 10, 2003 11:55    Заглавие: Post ПРОЦЕС Отговорете с цитат

Това е нещо като продължение на темата ПРОЦЕСЪТ, която Георги подхвана скоро.
Интересно ми е да рзбера за вашия опит като Web designer/developer-и, с реалния живот на сайта, който сте разработили.
Имам в предвид поддръжката на вече готовия сайт. Споделете, ползвате ли някакъв вид content management система, до каква степен давате възможност клиента да прави сам промени. Разбира се много зависи от сложността на сайта и от клиента...
Питам ви защото мойте наблюдения са, че клиентът често казва "а поддръжка, имам там една секретарка ти ще и обясниш и тя ще го прави" и хич не е склонен да си плаща за update. Спестява тези пари и като дойде време за опресняване на инфо-то, намира някой като горната дето я споменах и ти виждаш как всичкия ти труд е оплескан и не щещ името ти да се срързва с тоя сайт Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Vania

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Юни 11, 2003 9:18    Заглавие: Re: Post ПРОЦЕС Отговорете с цитат

аааа Smile зависи за кaкъв тип сайт става въпрос. за мен за три:
напълно динамичен (съдържанието на всяка страница може да се обновява с CMS);
полудинамичен (сайт в който само половината страници се обновяват чрез администрация (CMS)
и сайт визитка/брошурка който си е просто HTML и много много рядко може да се смени нещо с ftp.
аз за мойте лични проекти използвам третия вариант, просто не ми трябва друго, а иначе си е най-добре програмерите да си направят една читава администрация (уеб софтуер който да е достатъчно функционален и ясен, не само за тях, а за всеки който го разгледа до 5 минути) и клиента да си я пълни периодично. това е удобство и за хората които са направили сайта - попълват информациата в него много лесно и спестява време.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
Покажи мнения от преди:   
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети