ISSN 1312-0379

Няколко въпроса за дизайнерството ? :)

Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Cnupo

МнениеПуснато на: Нед Апр 30, 2006 18:34    Заглавие: Няколко въпроса за дизайнерството ? :) Отговорете с цитат

От известно време ме мъчат няколко въпроса, на които се надявам да намеря отговора. Аз съм все още начинаещ в тази област, но имам доста желание и по мой наблюдения нюх (не претендирам за достоверност), та там е въпроса, че искам да се развивам. На въпросите... 1вия е, как се намират клиенти, освен вариянт-а приятел, на приятел. Става дума ако се работи на лични начала, а не във фирма. Също задължително или препоръчително е да имаш някаква спецялизирана в сферата на компютрите диплома или? А и най-важният за мен въпрос, защото за направата на страница ползвам таблици.. обаче, проблема, е че понякога много се объркват работите и се интересувам дали все още се деиства така за направата на сайт или има някакъв друг начин, тъй като все повече започвам да си, мисля че греша.
Благодаря ви предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivozag

МнениеПуснато на: Пон Май 01, 2006 18:29    Заглавие: Отговорете с цитат

1.Трябва да си добър дизайнер. Това включва
опит в рисуване, композиция, познания по типография
и най-важното визуална култура. И да си комерсиално
копеле.

2. Компютрите са само инструмент.

Клиенти не знам как се намират. Laughing Май става с връзки и е трудно.
Мога само да ти кажа че колкото са по-големи и платежоспособни,
толкова са по-големи изискванията за качество. В такъв случай найстина трябва да си добър професионалист. Но за това
не се притеснявай тук няма да срещнеш такива.

В България понятията са объркани и често дизайнер се
нарича човек който може да работи с някакъв софтуер
примерно Flash или Illustrator. Както съм чувал един клиент
да говори по gsm а : - Тука съм в едно студио при едни
момчета компютърджиичета да си направя каталог.

Та това е - след 20сет години може би пак тук ще звуча
по-оптимистично ако нещата са се наредили.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
^^P

Местожителство: Shoplandia

МнениеПуснато на: Вто Май 02, 2006 2:18    Заглавие: Отговорете с цитат

da si igraesh mu e maikata :) + turpenie , nishto pove4e

v na4aloto po4va6 da testvash razni ne6ta, cvetove, tehniki, producti...
i experimentiraiki stigash do rezultati, koito e jelatelno da ne se haresvat samo na teb samiq.. :)
i ti si cukash, no zabeleji - za kef

produljavash da se zaigravash,
ako imash vreme osven, 4e experimentirash po4vash da chetesh i da si nabavqsh neobhodimite tutoriali (predi bqha dosta kut tiq uroci, deeba :P) za da pravish novi i novi ne6ta... - prosto ve4e ne ti e interesno da si igraesh na edno i sushto i da ciklish :)

edin den nqkoi ti kazva, 4e bi ti platil ako napravish ne6to podobno ( na tova, koeto e vidql/mu e haresalo) za malko kinti.
ti ohotno priemash - vse pak ima6 nujda ot malko kinti za novite si igra4ki...

sled nqkolko meseca se poqvqva vtori takuv chovek.
gotov e da otdeli malko pove4e ot skromniq si biudjet.
mejduvremenno ti ne si sprql da si igraesh i si stanal malko po-dobur
koeto vodi do tova, 4e za oskudnite kinti, koito sa ti dali (moje i ne6to v barter) te sa poluchili tvoqta skromna na tozi etap pomosht.

taka ne6tata po4vat da se povtarqt kato vremeto mejdu horata, koito te tursqt namalqva, a ne6tata, koito ti 4aka6 kato otplata za tvoite uslugi se uvelichavat :) v razumni granici

stigash do momenta, koito mi hrumna da nareka "platoto"
prosto ti si posprql da se razvivash ili go pravish s mnogo bavni tempove.
komfortno ti e da ne se napuvash koi-znae-kolko, a i vse pak trqbva da pochinesh ot tazi "igra"
su6to moje da si stignal edno ka4stvo, koeto zadovolqva masata...,
no tova do vreme

sled tova nazrqva momentut, v koito si natrupal onazi bogata vizualna ( i ne samo) kultura, za koqto govori IVOZAG i imenno tq te durpa rqzko nagore.
dokato si bil na platoto i lejerno si se oglejdal na kakvo si igraqt drugite deca si vidql, 4e e dobre da testvash i tqhnite igri.
ve4e boravish sus zar4eta ot marketing-a i gi podmqtash zakachlivo v PR takt.

v edin moment osuznavash, 4e osven onova lokomotivche si igraesh i na monopoli, i na speed-shah... i izobshto ne si ve4e nikakuv mashinist, a malko pove4e... :))

vrushtane nqma...
osven ako si izpusnal da gledash "malkiq budha" kato maluk i prekaleno kusno nauchish kakvo chuva chicho ti NEO dokato si mie liceto edna sutrin na rekata... ;)

i poneje znam, 4e si luboznatelen i imash vuprosi
6te ti otgovorq v avans:

horata sa kazali - za ludo raboti, za ludo ne stoi
prosto postoqnno trqbva da macash, bachkash, tvorish...
(ne zabravqi obache jenite, golqmo vduhnovenie sa, ne lujat starite hora)

i drugoto... budi chesten v igrata. starai se da ne lujesh drugite igrachi. tova 6te ti se otplati nqkoga - nishto, 4e ne mojesh da vidish resultatite vednaga.

neznam dali bqh polezen, no se nadqvam nastroenieto da e na 6! :)))

ps: prez cqloto vreme razdavai vizitkite s usmivka ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
niki_mishev

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Май 02, 2006 7:55    Заглавие: Питане 2 Отговорете с цитат

Задължителни ли са умения по рисуване и художествено мислене в изработването на сайтове? Моля, хората които са тръгнали преди нас да ми отговорят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivozag

МнениеПуснато на: Вто Май 02, 2006 9:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Earlier this month a young student considering a career in design asked me if drawing was a necessary skill for a designer. I emphatically responded, “Yes.” It was sort of confounding to think that one could seriously ask the question, kind of like, “If I join the NBA, will I have to run?”

Ето цялатастатия ако ти се чете
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети