ISSN 1312-0379

Проследяване на <link> elements

Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Георги Дичев
Нелегален

МнениеПуснато на: Нед Авг 21, 2005 19:32    Заглавие: Проследяване на <link> elements Отговорете с цитат

Здравейте,

Бих искал да се обърна към специалистите в областта на популяризирането на сайтове. Във всяка страница от сайта си съм добавил следния линк:
<link rel="sitemap" href="sitemap.htm" title="Sitemap" />

Към sitemap.htm не съществуват никакви други връзки освен тези от елементите <link>. Въпросът ми е: Търсачките от ранга на Google и Yahoo ще проследят ли този линк и съответно ще индексират ли скритата от потребителите страница sitemap.htm?

Очаквам вашите компетентни отговори и ви благодаря предварително.
Върнете се в началото
georgivar
Site Admin

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Авг 22, 2005 10:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Интересен въпрос. Нямам категоричен отговор. Открих обаче, че линковете <link> могат да бъдат само поределени типове. Типът се указва в rel атрибута на тага.

Списък с типовете - http://www.w3.org/TR/html4/types.html#type-links

Най-близко до това, което се опитваш да направиш е Contents, а не както си предположил sitemap.
Dichev

МнениеПуснато на: Нед Авг 28, 2005 23:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Изчетох доста от help-а и форумите на Google, но никъде не споменават със сигурност че тези линкове ще се проследят. Но все пак по-вероятно е да се проследяват, понеже когато роботите индексират страницата, те проследяват всичките й вътрешни линкове. Няма логика да пропускат линкове над head-a.

--

Направи ми впечатление, че Google разработват система за търсене чрез sitemap-ове, които са в xml вариант. Хрумна ми, че щом като sitemap-а ми е скрит от потребителите, то той може да си е в xml и да се използва активно и в бъдеще.

Затова лично според мен, най-добрите варианти са следните:
при sitemap в html:
<link rel="contents" href="sitemap.htm" type="text/html">
при sitemap в xml:
<link rel="sitemap" href="map.xml" type="application/xml">

______
източници: http://groups.google.com/group/google-sitemaps
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети