ISSN 1312-0379

mnogo: dumi....zero: visual....koi si ti be?

Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
jagorisssimo
Нелегален

МнениеПуснато на: Съб Юни 14, 2003 14:19    Заглавие: mnogo: dumi....zero: visual....koi si ti be? Отговорете с цитат

hhmmmm...ot izvestno wreme poseshtawam toia sait...prochetoh pochti vsichki statii, vsichki interviuta i razgledah goliama chast ot galeriata.

Triabva da kaja che beshe dosta priatno i nai -veche polezno izjiviavane. Kogato otvorih Fotuma obache, v inache niakoi ot interesnite temi popadnah na niakoi hora koito se durjat dostta nadmenno, s profesionalno prenebrejenie kym svoite kolegi. Pitam se zashto go praviat?

WebDesigner e tozi koito syzdawa webstranici. Predi vsichko toi zyzdawa produkt koito sluji na horata, t.e. produkt na truda, vesht s utilitarna cel.

Ako az iskam da si kupia - da wzemem na primer interiornia design:
v magazinite v Sofia se prodawat wsiakakwi mebeli na vsiakakvi ceni, niakoi sa udobni drugi ne, drugi sa krasivi ama ne sa udobni ...i .t.n. abe starata tema za krasivoto i udobnoto

..no HORATA za koito sa prednaznacheni reshavat koe e dobro za tiah, a ne designera, toi samo moje da predpolaga...Smile)

Ima hora koito prodawat web stranici na kilo, pechatat vestnici i spisania i ptraviat TV, bez vyobshte da se interesuwat ot design: .." abe nali se sybira vuv formata!" ...tva stiga, "nali e v srok" ...tva stiga..."cvetowe"...kvo znachenie ima...da miga da cuka...

Tezi hora sa zanaiatchii, pri towa loshi, i produktia koito mi prodavat e losh, no towa go vijdam az, na men mi triabva nov web sait i az preceniawam koe e dobro za men. Ako ne mi praviat vpechatlenie tezi neshta i sum ubeden che tozi (web designer, arhitekt, interior designer), e podhodiasht za men wednaga shte podpisha i shte si platia i shte cherpia posle!

Taka che kogato govorime za krasiwo i grozno (ane za funkcionalnost) triabva da pokajem neshto VIZUALNO...a ne da se opitwame da go opishem na chitatelia bez da mu go pokazvame, kolko e hubavo, kolko e konceptualno i t. n. ...

S drugi dumi niama kakvo da mi opisvash kakuv designer si...towa koeto si napravil e samo govori za teb,, dali si losh ili dobur e subektivno mnenie. A dali si si svurshil rabotata e neshto treto, tva klienta ili ocenitelia po tehnicheskata chast preceniawa.

Edinstwenata ocenka koiato ima tejest , e tazi na horata ot koito ti samiia se vyzhishtawash i vduhnowiavash. Ti si vidial, haresalo ti e, imash RESPECT! , i kogato tozi chowek se izkazva polojitelno/otricatelno za tvoiata rabota za teb tova ima znachenie, a kogato ne znaesh koi e i kak raboti...kvo ti puka.

Ta..kogato niakoi "designer" zapochne da pravi ocenka na rabotata na niakoi drug "designer", po takyw nadut nachin, prosto predizvikva v men otvrashtenie i potres! potres!

Pitam se zashto v Galeriata na grooviemanifesto na Portfolios niama nito edno??? nito edno portfolio?!? kakvi sa tezi designeri koito gi e sram da pokajat sebe si...da pokajat na drugite kak rabotiat, seki da gi preceni i da prieme tiahnata ocenka s tejesta s koiato priema samite tiah. Edno e da si Number ONE! v malkoto si obshtestwo, i da se pravish na VELIK, bez da go dokazvash seki den, za tva velikite sa malko...Sad no gi ima! Smile

Az gledam tozi sait, i v nego prozira designera mu, preceniqwam do kolko tozi sait mi hareswa, i poneje lichno na men mi hareswa, za tova i negovoto mnenie za moqta rabota kato designer bi imalo niakkva tejest,
no mnenie ot razni "nicknames" ne jelaia.

http://urbanium.orbitel.bg
http://urbanium.orbitel.bg/jagor/pmbm/

Tova e poslednoto neshto koeto shte kaja.. Arrow ne se sramuvam ot tova koeto pravia...to moje da e losh, grozno , ili nezavursheno, moje da ima mnogo dobri strani i no kato cialo da e gola voda, ili puk da e super otsiakude...no TOVA E, koeto pravia kato otskoroshen webdesigner, makar che sum imal dosta klienti.....za koito priznavam..ne sum napravil nai dobroto na koeto sum sposoben .. emi kvo...ne sum bil na kef iavno Smile

tva e, are
Върнете се в началото
georgivar
Site Admin

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Юни 14, 2003 17:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Нещо не ми харесва тона в това излеяние и започват да ме сърбят ръцете да натисна едно копченце с title Изтриване, но...

Имам една молба (съвет) - хубави дискусии се получват, когато се обсъжда конкретно темата и почти винаги се развалят от появата на лични нападки. Личните нападки означават, че всички други аргументи в спора / разговора са изчепани, т.е. разговорът е стигнал до естествения си край. Личното ми мнение е, че за уеб дизайна, моментът на изчерпване на темите, аргументите и т.н. съвсем не е настъпил. С което искам да кажа, че мнения съдържащи лични обръщения несвързани с темата ме дразнят и ми губят времето - не само тук, но и във всички други форуми (онлайн и офлайн).

Ако има някой конкретен човек, чиито мнения считате за некомпетентни и недостойни - просто ги отминавайте. Защото те очевидн не би трябвало да ви засягат ако са негативни и да ви радват малко ако са положителни.

Друго - дори и някой да не може да покаже свършена работа (поради това, че е твърде млад или не може да намери клиенти или каквото и да било), не означава автоматично, че не може да има добри идеи или че мнението му е невалидно. Просто е твърде вероятно съотношението между добро съдържание и шум в изказванията му да е в полза на шума. Ключово умение е човек да може да отсява плявата. И често (да не кажа винаги) е безполезно да псува плявата, защото тя така или иначе си остава.

За галерията на сайта и нейната относителна празнота - не е причината, че няма достойни сайтове или че въобще има някакви критерии за достойност, които никой не е изпълнил. Просто процесът не е автоматизиран достатъчно и лично аз като човек, който прави нещата да се случват в това списание, нямам време, за да вкарвам това, което трябва да се вкара като материал. За което поднасям своите извинения. (С уговорката, че и на мен ми трябват пари за бира Smile )

Ето защо... всеки да си бачка, да си пише по форуми колкото му душа иска, но преди да прави каквото и да било - да мисли. И след като се намисли, да седне, да почине малко и пак да помисли. Останалото е лесно. Дет се вика и аз мога да го направя Smile

Благодаря за вниманието.
jagorisssimo
Нелегален

МнениеПуснато на: Нед Юни 15, 2003 22:24    Заглавие: Отговорете с цитат

prav si georgivar..kato si prochetoh posta na drugia den i na men mi se stori malko presilen... no ne bih iztril nishto ot nego..taka mi e doshlo ..taka sum go napisal....no niama problem ...del -ni celia post Smile
deistwai impulsivno brat!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети