ISSN 1312-0379

Мозъчни "стимуланти" за интересен дизайн?

Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kmakaveev

МнениеПуснато на: Чет Авг 12, 2004 15:16    Заглавие: Мозъчни "стимуланти" за интересен дизайн? Отговорете с цитат

Винаги съм се чудел дали някой от тук присътващите във форума използва някакъв вид мозъчен "стимулант" при сътворяването на нов дизайн за каквото и да било? Говорейки за "стимуланти" имам впредвид всичко, което може да вдъхнови дизайнера при неговата работа - музика, специална атмосфера, използване на "късметлийска" подложка за мишка, пиене на кафе, слушане на телевизия в background режим и др.
Споменавам всичко това поради един факт, който си спомних наскоро.
Тези, които четат фентъзи(аз не съм от тях, обаче), смятам, познават добре творчеството на Тери Пратчет("Истории от Света на Диска" и т.н). Та, доколкото разбрах, този човечец с вид на Дядо Коледа обичал да пуши трева, докато измислял герои и интересни случки с тях, докато пишел нашумелите си книги.
Очаквам мнения по тази интересна, според мен, тема!
Реза
Нелегален

МнениеПуснато на: Пет Авг 13, 2004 19:01    Заглавие: :) Отговорете с цитат

аз съм забелязала, че нощем повече ми върви работата...незнам защо.
Разбира се с кафе...и ..то се знае, че без желание - нищо не става. После трябва да спя през деня, обаче...това му е лошото на този вариант.

Тери Пратчет ми е любим!!!Smile
Но ако пуша..някак си немога да се концентрирам...
Може би при писането този проблем го няма....може би трябва да започна да пиша и да не ми се налага да внимавам за някакви си пикселиSmile))
Върнете се в началото
ннаме
Нелегален

МнениеПуснато на: Пет Авг 13, 2004 19:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Тери Пратчет си е болен мозък по природа Smile Последното му нещо - играта "Starship titanic" не знам дали я направиха в крайна сметка, но имам книжката по нея. Писана е от някакъв друг, който за да се вдъхнови е написал цялата книга чисто гол!

Тревата помага за отпускане и генериране на нови гледни точки, но не мисля, че ако пушиш повече ще свършиш повече работа. Не е това начинът, иначе всички групи щяха да имат по минимум 100 албума и всички известни художници - по хиляди картини.
Върнете се в началото
dreado

МнениеПуснато на: Съб Авг 14, 2004 9:39    Заглавие: Отговорете с цитат

е аз пък мисля че хората които пушат когато работят не го правят за да свършат ПОВЕЧЕ работа, а за да задействат идейноста си и да свършат ПО-ДОБРА работа.

но както и да е... всеки луд с номера си.

аз лично обичам да експериментирам. Не всеки път е добре да прилагаш една и съща стратегия при липса на идеи... Когато обаче зацикля просто се абстрахирам от проекта за известно време и след това мога да погледна на нещата и от друг ъгъл. Ест. винаги има влияние на обстоятелствата ....
Тези които изпитват дори малък интерес към изобразителното изкуство могат просто да седнат и да порисуват....на мен много ми помага.
jasab

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Съб Авг 14, 2004 19:08    Заглавие: Отговорете с цитат

аз твърдо съм зад идеята да се ползват стимоланти и екстри, но не мисля, че помагат при дизайна или в процеса на разработването му. стига с тази трева, всички само за трева говорят, не мисля, че може да се вдъхновиш с нея, не си представям катинката да седна напушен пред монитора и да творя нещо, бих зациклил на момента преди изобщо да схвана какво искам да правя. ван гог не е изтрезнявал и е пил абсент Twisted Evil , но е рисувал на платно, не пред монитор. също не е сигурно дали го е вдъхновявал абсента. той не е бил в ред, затова е велик!

при мен вдъхновението е в емоцията, ако това, което правя ме зарежда, продължавам с още повече хъс... не винаги човек прави каквото си иска, а му се налага и малко бумащина да свърши, както казва брат ми. друг път зацикляш. всеки случай, винаги си пускам музика и така времето си минава и не усещам умора и работата върви леко. от няколко месеца слушам radio1 на bbc, по-специално essential mix. толкова са дълги миксовете, че няма начин да спираш да си аднеш още mp3ки, нито да ти писнат, а понякога и това изнервя. така че, в заключение, музиката е идеална като Мозъчни "стимуланти" за интересен дизайн при работа Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dreado

МнениеПуснато на: Пон Авг 16, 2004 9:36    Заглавие: Отговорете с цитат

dam, muzikata kato se zamislq prisustva 80% prez denq mi i suputstva vsichko koeto pravq. Predpolagam vsichki koito slushat i obichat muzika, i tq e nerazrivna chast ot jivota im, se vduhnovqvat ot neq... Za sugalenie ponqkoga ne e dostatuchna. No to ako imashe universalno reshenie nqmashe rabotata da e tolkova interesna ;o)
^^P

Местожителство: Shoplandia

МнениеПуснато на: Пон Авг 16, 2004 17:51    Заглавие: design i radio Отговорете с цитат

tova s narkoticite si e vupros na navik, spored men.
mnogo izvestni hora sa vzimali,smurkali,pushili i t.n... no ako ne bqha veliki i nai-silnite medicamenti nqmashe da im pomognat. musicata vinagi e bila okolo men. tq e bezobiden provokator s neveroqtna mo6t ;) izplozvaite q. e, da - i tq trqbva da se dozira, no tova go znaqt samo horata na vuzrast, mai ;) fact e,che e podobre da ne se angajirate s puskaneto na musicata i da ostavite tova zanimanie na nqkoe radio.
PONQKOGA mi se e sluchvalo da sum tolkova uvlechen ot nqkoq idea,che zabravqm za vsichko... dori ne si puskam musica i ne stavam da qm i vursha drugi polezni raboti s chasove ... koeto me navejda na ideqta,che mojete da si namerite dobur provokator PREDVARITELNO,a povreme na processa da ne polzvate ni6to. PS: rfi i retroradio su6to ne sa lo6i ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
jasab

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Вто Авг 17, 2004 12:25    Заглавие: Re: design i radio Отговорете с цитат

^^P написа:
PONQKOGA mi se e sluchvalo da sum tolkova uvlechen ot nqkoq idea,che zabravqm za vsichko... dori ne si puskam musica i ne stavam da qm i vursha drugi polezni raboti s chasove ...

така се хабят сетивата много повече, а после се чувстваш като дебил и това е съвсем нормално, винаги трябва да имаш някакъв страничен дразнител, ако нямаш, можеш да се побъркаш. например може да почнеш да се чешаш без да те сърби, или да си бъркаш в носа без да има за какво. по този начин изпускаш енергия, която задържаш. но те стават навик, освен ако не си го запазил от детството си и може да ти се случи и на други места не само пред компютъра. затова много музика задължително, ти си прав че изморява адски, но това е много добре, и много вода, поне 2 литра пред теб и пий, така ще ходиш и до тоалетна по-често, а това също е полезно, няма да те боли кръста, хубаво е и за очите, да се разнообразят, за червените кръвни телца, за бъбреците, ако им вредиш с някои синтетични и несинтетични наркотици(не вярвай, че тревата е безвредна), също и за много други работи, които не подозираш. и понеже съм почнал по тази тема, трябва да кажа и задължително един ден без компютър на седмица, а ако си изключиш и телефона в този ден ще е най-добре!
Wink Laughing Laughing
Върнете се в началото
gradinko

Местожителство: sf

МнениеПуснато на: Вто Авг 17, 2004 12:38    Заглавие: добри наркотици - доволни служители Отговорете с цитат

няма да измислите по-добра идея само защото сте се напушили. великите хрумвания под въздействието на стимулант обикновено губят величината си със затихването на ефекта.

Smile ...обаче -

системната употреба на наркотици (не за кафе говоря) води до лека шизофрения. шизофренията помага на криейтива - някой с повече състояния на съзнанието прави повече идеи от някой само с едно. от дрогите научаваме много за себе си - трябва човек да разглоби главата си, за да види как действа. освен това, амфетамините и другите стимуланти удължават работоспособността - което е добре дошло при неприятно стечение на крайните срокове. когато трябва да се защитават идеи, не всеки е роден оратор - но пикото (метамфетамин), например, изглажда изказа, освежава речника, прояснява погледа и повдига брадичката.

но това са някакви утилитарни доводи за ползата от дрогите в работата. най-важното е друго - дрогите носят удоволствие. ако с песен трудът е лесен, с дрога си е почти парти.
and i'm here to enjoy:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dreado

МнениеПуснато на: Сря Авг 18, 2004 11:07    Заглавие: Отговорете с цитат

da be... ako ne si s tvorez sintetikata ili kvito i da sa drugi narkotici nqa da te napravqt takuv. ako ne si nadaren susto nqma da postignesh mnogo poveche...
puk za vuprosa s udovolstvieto si e neizmenno taka. ama ima i drugi nesta koito trqbva da se zemat pod vnimanie. orientirovachno.
Покажи мнения от преди:   
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети