ISSN 1312-0379

NOTEBOOK as a WORKSTATION ?

Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
^^P

Местожителство: Shoplandia

МнениеПуснато на: Вто Юли 13, 2004 16:54    Заглавие: NOTEBOOK as a WORKSTATION ? Отговорете с цитат

vuprosut me interesuva jivo. Moje li da se polzva notebook-a pulnocenno za rabota v oblastta na grap. design-a. ( govorim za ma6ina s 15" ) Ako mojete napravete supostavka mejdu nego i nastolnite computri - predimstva, nedostatuci i prochie..
interesuvat me vpe4atleniq, li4en opit i vsi4ko drugo polezno po temata.
vse pak investiciqta si e seriozna ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nmk

МнениеПуснато на: Вто Юли 13, 2004 19:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз ползвам малък ноутбук, като от време на време закачам голям външен монитор. И съм напълно доволен.

Това, с което преносимите компютри са печално известни са бавните и доста топлещи дискове. Ако искаш да режеш видео и да рендваш големи работи непрекъснато, ще трябва да закачиш външен (USB 2 или Firewire). Бих те посъветвал да избереш най-бавния процесор, който намериш. Едва ли ще ти трябва толкова мощ, спечели си малко повече време на батерия. Аз съм на 800Мхц Г4 с 640МБ и имам околко 4,5-5 часа батерия в зависимост от това, какво правя (и най-вече от това, дали съм закачен към някоя безжична мрежа). Като споменах паметта, имай предвид, че няма да можжеш да наблъскаш малкото чудо с много от нея - повечето спират на 1ГБ, новите Powerbooks и до 2ГБ.

Имайки предвид, че две трети от времето работя не вкъщи, а в библиотеката или в някое кафе, ноутбукът за мен си е необходимост. Ако мислиш, че ще ти трябва само, за да се местиш от леглото до бюрото и оттам до фотьойла, откажи се. Smile Така и така си зависим от това, къде ти е мрежата (освен ако не си гъзар като моята мацка, която си е вързала аксес пойнт на мрежата и си има покритие в цялата къща).

Ако има още нещо, питай.
madlen

Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: Нед Юли 18, 2004 22:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм съгласна с nmk, ако ще се местиш само от леглото до бюрото няма смисъл от ноутбук. Аз няма какво повече да допълня към неговият пост, защото той добре ти е обяснил недостатъците. Само да се оплача колко е гадно като почне да загравя този харддиск - краката ми ще се изпържат (ноутбукът е Powebook) Smile

А що се отнася до интернетът, нямам проблем с висене по стълби навън, защото има аксес поинт (е, не съм на nmk мацката :П ).
nmk

МнениеПуснато на: Пон Юли 19, 2004 9:12    Заглавие: Отговорете с цитат

madlen написа:
(е, не съм на nmk мацката)

Powerbook, access point... вече изпълняваш една трета от задължителните условия. Smile

Какво правиш, та ти се загрява толкова харддиска? Аз моя iBook го трая, нямам такива грижи. Рядко ми се налага да си го държа на коленцата и същевременно да правя нещо толкова товарещо диска...
^^P

Местожителство: Shoplandia

МнениеПуснато на: Пон Юли 19, 2004 15:42    Заглавие: tova greene... Отговорете с цитат

ok. greeneto da mu e problema ;)

kakvi sa tiq 1-2 GB ? dokolkoto znam ve4e otdavna ima s po 40 ;))

neznam kak go chuvstvate, no nastolnite ne me provokorat da pravq mnogo creativni raboti. ako neshto mi hrumno dokato se dobera do tjh i moje da mi e minal meraka. sedi si toi edin takuv na biuroto i vse edno mi kazva :
"az sum ti gospodar i ako iska6 da napravi6 neshto shte doide6 pri men "
ne moje6 da gi vzemesh na nikoe putuvane.
ne moje6 da otide6 pri baba si na moreto, primerno
izobshto - VURZAN si.
a tova ujasno me drazni

takiva sa moite muki ;P
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
PIIP

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юли 19, 2004 16:37    Заглавие: :) Отговорете с цитат

http://www.sonystyle.com/intershoproot/eCS/Store/en/imagesProducts/jump_pages/vaioblitz/x505.html

уф... ако имах възможност изобщо нямаше да се замислям...
Cast Breeder

МнениеПуснато на: Пон Юли 19, 2004 23:09    Заглавие: workstation Отговорете с цитат

az smenih 2 razlichni marki note za po malko ot godina. i dvata imaha edin i susht krai, izgoriaha. ediniat pregria a drugiat izgoria dokato se zarezdashe. ot 1 ianuari tazi godina rabotia s middletower p4ht 3.2Gzh, 2GB ram, 2 x 120GB sata hdd koito do sega ne e gasen osven kogato predi vreme gasna toka i s nego se chustvam po dobre i po spokoino. no vsichko tova spored mene e vupros na vkus i nuzda. s notebook i na pochivka mozesh da ides i mozesh da sednesh pred nego vednaga shtom ti doide ideiata. s vtoria tip shte e malko po trudno da idesh na pochivka. Very Happy.
Върнете се в началото
georgivar
Site Admin

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Юли 21, 2004 15:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-големият недостатък на преносимите компютри ми се струват мониторите. Качеството на изображението е много гадно - да си го кажем направо.

Има разбира се такива дисплеи в някои модели, които имат активна матрица или както там му се казва и можеш да им променяш резолюцията. Защото иначе стандартно резолюцията на монитора е закована на 1024х768 и няма мърдане. Неудобно. А при промяна на ъгъла на гледане и осветлението промените в качеството са много зловещи.

Но има и много приятни модели - признавам. Цените им обаче са отвратителни.
Покажи мнения от преди:   
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Groove Manifesto Форуми -> Свобода за народа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети